Warszawa

Relacja z Promocji 2021 w SGSP

Relacja z Promocji 2021 w SGSP

W dniu dzisiejszym w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbył się uroczysty apel z okazji wręczenia dyplomów ukończenia studiów oraz promocja oficerska. W uroczystości udział wzięli m.in. Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Zastępcy Komendant Głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny i nadbryg. Krzysztof Hejduk oraz Rektor-Komendant SGSP st. bryg. dr inż. Mariusz Feltynowski.

Wcześniej minister Mariusz Kamiński, a także wiceszef tego resortu Maciej Wąsik wraz z komendantem głównym PSP nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem złożyli z okazji Dnia Strażaka wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystość była także okazją do wręczenia niewyróżnień najlepszym absolwentów studiów I i II stopnia SGSP.


Wiceminister Wąsik W imieniu szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego złożył wszystkim funkcjonariuszom PSP i druhom OSP najlepsze życzenia - Niech św. Florian prowadzi Was na strażackich drogach i ma w opiece Wasze rodziny.

Oczywiście Wiceminister Wąsik nie zapomniał także o głównych bohaterach dzisiejszej uroczystości - Dziś z podchorążych awansujecie na oficerów. Oficer to duma i honor, to wielka służba i wielki obowiązek.

Jako oficerowie służący dla dobra społecznego i bezpieczeństwa, egzamin dojrzałości będziecie zdawać codziennie. Będzie to egzamin odpowiedzialności, rozsądku, wiedzy, opanowania i zimnej krwi.

Zobowiązanie, które dzisiaj podjęliście, będzie szło za Wami i przypominało o Waszych obowiązkach. Serdecznie gratuluję Wam ukończenia SGSP i osiągnięcia stopnia oficerskiego.


Swoje przemówienie także miał Komendant Główny PSP, który pogratulował kadrze szkoły że umiała przygotować absolwentów do sukcesu oraz że promocja został godnie przygotowana.

Komendant Główny powiedział również do absolwentów że przed wami wielkie wyzwania, bo straż się zmienia a nowe wyzwania pokazują się w każdej chwili.

Proszę i apeluje żebyście nigdy nie zapomnieli roty przysięgi i gdy nadejdzie zwątpienie to przemyślcie czy chcecie ją nadal wypełniać.

Życzę żeby w waszej karierze były same płatki róż.Przedstawiciel promowanych mł. kpt. Aleksander Kamiński natomiast powiedział że dzisiejsza uroczystość jest dniem szczególnym dla nas promowanych bo awans na pierwszy stopień oficerski to duma.

Jesteśmy świadomi jak trudne zadania przed nami i że sprostamu postawionym wymaganiom.

Nasz sukces nie byłby możliwy bez kadry naukowej i dydaktycznej.

Szczególne słowa podziękowania skierował do najbliższych, którzy motywowali i ich wspierali.Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Klaudia Jodłowska mówiła do absolwentów że był to okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, czasem smutku i żalu. Ale lata nie są stracone.

Gratulacje składam wszystkim tym którzy pracowitością osiągnęli sukcesy w działalności na rzecz szkoły pożarniczej oraz za godne reprezentowanie naszej formacji.

Klaudia nadmieniła także że Strażak to nie zawód, to służba.

Strażacki.pl