Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Polkowice

Polkowice - groźnie na ,,krajowej trójce"

Polkowice - groźnie na ,,krajowej trójce"
Etykiety 12082014 - 531D22 - DK3 - Droga Krajowa 3 - interwencje - JRG Polkowice - Polkowice - Waldemar Szańkowski - wypadek

Wtorkowe popołudnie (12.08.2014) było pracowitym dniem dla polkowickich służb ratunkowych. Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych na drodze krajowej nr 3 w Polkowicach oraz zabezpieczali lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O pierwszym zdarzeniu Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach zostało poinformowane około godziny 12.30, na odcinku Polkowice - Lubin ciężarówka z naczepą przebiła barierę energochłonną, po czym przejechała po przeciwległym pasie ruchu, przejechała rów i zatrzymała się dopiero w polu. Kierowcy pojazdu na szczęście nic poważnego się nie stało - został przewieziony do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych na badania.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG Polkowice, którzy zabezpieczyli pojazd - nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Na miejscu pracowali również policjanci którzy koordynowali ruchem na pasie z Lubina w kierunku Polkowic oraz prowadzili swoje czynności. Przyczyną tego zdarzenia była eksplozja przedniej opony od strony kierowcy.

Drugie zdarzenie drogowe wyglądało nie co poważniej. Około godziny 14.30 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym z udziałem ciężarówki - było to na tym samym odcinku, około 400 metrów bliżej od poprzedniego zdarzenia. Na miejsce skierowano strażaków z JRG Polkowice oraz policję. W tym przypadku również zawiniła eksplozja przedniej opony w pojeździe - kierowca po eksplozji nie opanował pojazdu po czym wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Kierowcy nic się nie stało, kabina ciężarówki była poważnie uszkodzona, do tego nastąpił wyciek oleju. Akcję wyciągania pojazdu rozpoczeto około godziny 21, a zakończono ją po godzinie 22. Przez czas wycągania pojazdu droga krajowa nr 3 z Lubina do Polkowic była całkowice zablokowana. W trakcie dojazdu zastępów z JRG Polkowice, jeden zastęp został zawrócony na ul. Ogrodową w Polkowicach celem zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, po czym ponownie udał się na to zdarzenie drogowe.

Około godziny 14.30 przy ul. Ogrodowej w Polkowicach Zespół Ratownictwa Medycznego P-3 wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego S-5 z Polkowic przekazało mężczyznę z poważnym urazem klatki piersiowej dla załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna najprawdopodobniej podczas prac przydomowych doznał wypadku na wskutek czego doznał między innymi otwartego złamania żeber. Pacjent był przytomny i stabilny - drogą lotniczą został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy.

 
Strażacki.pl

Etykiety 12082014 - 531D22 - DK3 - Droga Krajowa 3 - interwencje - JRG Polkowice - Polkowice - Waldemar Szańk