Poznań

Poznań ,,Niebiescy Dzieciom'' po raz 17-ty

Poznań ,,Niebiescy Dzieciom'' po raz 17-ty

W minioną sobotę (23.06.2017 r.) odbyła się kolejna edycja festynu charytatywnego ,,Niebiescy Dzieciom'', którego organizatorem jest poznańska Policja. Na festynie nie zabrakło też przedstawicieli pozostałych służb mundurowych, dynamicznych pokazów, czy porad dotyczących bezpieczeństwa w trakcie wakacji.

Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu st. sierż. Marta Mróz, motywem przewodnim była zbiórka jak największej ilości krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku oraz zbiórka pieniężna zorganizowana przez Stowarzyszenie "Nasze Serca" na rzecz budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu. Wolontariusze Drużyny Szpiku tłumaczyli i wyjaśniali wszelkie kwestie związane z rejestracją i samą procedurą pobrania szpiku, który może uratować życie choremu na białaczkę. Podczas imprezy, przy Arenie zaprezentowały się niemal wszystkie służby mundurowe działające w Poznaniu, w tym Państwowa Straż Pożarna, która zaprezentowała swoje wyposażenie. Ponadto dla najmłodszych przygotowano namiot dymowy, aktywności fizyczne pod okiem strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego (drabinka speleo) oraz stoisko z materiałami promocyjnymi i edukacyjnymi.

Największym zainteresowaniem cieszyły się dynamiczne pokazy funkcjonariuszy poznańskiego Oddziału Prewencji Policji, Grupy Realizacyjnej KMP Poznań, czy Samodzielnego Pododdział Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu, który wykorzystał w pokazie swoich działań, śmigłowiec.

Strażacki.pl

W minioną sobotę (23.06.2017 r.) odbyła się kolejna edycja festynu charytatywnego ,,Niebiescy Dzieciom


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria