Poznań

Poznań. Poważny wypadek na ul.Głogowskiej

Poznań. Poważny wypadek na ul.Głogowskiej

Wtorek na poznańskich drogach zapisał się jako kolejny niespokojny dzień. Od rana do wypadków dochodziło m.in na autostradowej obwodnicy Poznania, dodatkowo popołudniu doszło do kolejnego poważnego wypadku na drodze wylotowej z Poznania na Wrocław. Również wieczorem na Grunwaldzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00 na ul.Głogowskiej (wysokość łowiska Szachty) - czołowemu zderzeniu uległy dwa samochody osobowe, które prawdopodobnie poruszały się w przeciwnych kierunkach. Siła uderzenia była na tyle duże, że w pojazdach uwięzionych zostało łącznie pięć osób poszkodowanych, w jednym pojeździe wyrwany został też silnik. Jak informuje na swojej stronie internetowej Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu, działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów OSP Luboń i PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, skupiły się na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz ewakuacji poszkodowanych osób - konieczne okazało się użycie sprzętu hydraulicznego. Na miejscu działały również Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, które ostatecznie przetransportowały wszystkich poszkodowanych do szpitala oraz poznańscy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań, którzy ustalą szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się, że jeden z pojazdów mógł przeciąć pas rozdziału i wpaść na przeciwległe pasy ruchu, gdzie zderzył się czołowo z innym samochodem.

W trakcie trwania działań ul.Głogowska w kierunku Komornik była całkowicie zablokowana.Dodatkowo przez kilkanaście minut, na czas pracy policjantów, wstrzymany został też ruch w kierunku centrum. Utrudnienia spowodowały paraliż komunikacyjny tej części Poznania oraz alternatywnych dróg wyjazdowych na Wrocław, na skrzyżowaniach w pobliżu miejsca zdarzenia pojawiły się dodatkowe załogi poznańskiej drogówki, które ręcznie kierowały ruchem oraz informowały kierowców o objazdach.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz