Poznań

Poznań. Przedświąteczny ,,szał" na drogach

Poznań. Przedświąteczny ,,szał" na drogach

Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia w Poznaniu i powiecie, to niestety przede wszystkim wypadki, kolizje i korki. W środę do najgroźniejszych zdarzeń dochodziło m.in. na drodze między podpoznańskim Dopiewem i Palędziem oraz na ul.Starołęckiej w samym Poznaniu.

Pierwsze wspomniane zdarzenie miało miejsce około 9:30. Na drodze między Dopiewem i Palędziem dochodzi do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, na skutek których poszkodowane zostają dwie osoby. Jedną z nich do szpitala transportuje zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a na miejscu działają także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Palędzia, Dopiewa, Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4, Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu oraz poznańska ,,drogówka".

Kolejne poważne zdarzenie ma miejsce w Poznaniu na ul.Starołęckiej. Można powiedzieć, że w tym miejscu dochodzi już do klasycznego zdarzenia - samochód osobowy skręcający na teren jednej z posesji, zderza się czołowo-bocznie z tramwajem. Na skutek zdarzenia poszkodowana zostaje jedna osoba, która zostaje przetransportowana przez ZRM WSPR Poznań do szpitala, a na miejscu działają też zastępy PSP z JRG nr 7 oraz Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W działaniach wspiera ich Policja, Nadzór Ruchu oraz Zakładowa Służba Ratownicza MPK Poznań. To niestety nie jedyne zdarzenia drogowe w Poznaniu, nie sposób wymienić tu ich wszystkich, ale o zwiększonej ilości kolizji i wypadków, może świadczyć fakt, że przekazy medialne z dróg od samego rana do wieczora są zdominowane niestety informacjami o wypadkach.

Za dwa dni wigilia, apelujemy o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w czasie podróży na świąteczne zakupy i wyjazdy do naszych rodzin.

Bieżąca sytuacja na drogach w Wielkopolsce:
- https://twitter.com/MotoMerkury/
- https://twitter.com/AlertPoznan/

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Łukasz Jachimowicz