Kraj

Przekazanie pojazdu dla KP PSP w Nowej Soli oraz wręczenie czeków na zakup sprzętu dla OSP

Przekazanie pojazdu dla KP PSP w Nowej Soli oraz wręczenie czeków na zakup sprzętu dla OSP

Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk w asyście lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Patryka Maruszaka uczestniczył wczoraj w uroczystym przekazaniu pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Straż Pożarna Nowa Sól oraz wręczeniu czeków na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubuskiego.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna samochód, który został dziś oficjalnie przekazany, to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z systemem piany sprężonej (CAFS), przeznaczony do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych o bardzo szerokim spektrum, podczas zwalczania pożarów, a także działań związanych z ratownictwem technicznym np. podczas wypadków i kolizji drogowych.

Podczas uroczystości wręczono druhom OSP Szlichtyngowa, OSP Dobiegniew, OSP Pomorsko oraz OSP Sława czeki z przeznaczeniem na zakup silników zaburtowych do łodzi oraz na naprawę silnika zaburtowego do łodzi (OSP Sława).

Środki na sprzęt przekazane zostały przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.


Źródło: PSP
Fot. mł. bryg. Dariusz Szymura, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Strażacki.pl

Zastępca Komendanta Głównego

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/