Pszczółki

Pszczółki: Pożar w szkole podstawowej

Pszczółki: Pożar w szkole podstawowej

W dniu 18 maja 2018 roku około 10-tej w jednej z klas Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej na 1 piętrze doszło do wybuchu pożaru, pożar zauważył jeden z nauczycieli. Ogłoszono alarm ewakuacyjny, mimo to wielu uczniów podtruło się dymem. Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp OSP Pszczółki. Po rozpoznaniu sytuacji, KDR polecił zadysponować kolejne siły i środki.

W tym samym czasie wprowadzane są pierwsze roty strażaków, następuje ewakuacja poszkodowanych uczniów. Docierają zastępy JRG Pruszcz Gdański oraz OSP Sobowidz. Dzięki tym akcja gaśniczo-ratownicza wchodzi w decydującą fazę działań. Dzięki którym udało się opanować pożar. Kierujący Działaniami Ratowniczymi podejmuje decyzje o ponownym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń i budynku, łącznie ewakuowano 714 osób, lekko poszkodowanych zostało 19 osób.

Po sprawdzeniu budynku i oddymianiu działania zostały zakończone. Były to ćwiczenia strażaków zawodowych i ochotniczych, celem tych ćwiczeń było sprawdzenie procedur, poszczególnych działań. Najwięcej dyskusji sprawiło ustawienie pojazdów, oraz terenu na jakim odbywały się ćwiczenia. Po podsumowaniu działań, ochotnicy przeprowadzili prelekcje na temat straży pożarnej, zachowań podczas zdarzeń z kilkoma klasami szkoły. Uczniowie klas mieli bardzo dużo pytań, i z dwóch klas tylko 1 uczeń wyraził chęć zostania strażakiem. Dziękuje druhom z OSP Pszczółki oraz oficerom z KP PSP Pruszcz Gdański, za możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach.

Strażacki.pl

W dniu 18 maja 2018 roku około 10-tej w jednej z klas Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria