Poznań

RAJD PO STRAŻNICACH – atrakcja, jakiej jeszcze nie było!

RAJD PO STRAŻNICACH – atrakcja, jakiej jeszcze nie było!

Poznańscy strażacy zapraszają wszystkich Poznaniaków (i nie tylko) 20 maja 2017 roku, w godz. 10.00-16.30 do udziału w niezwykłej akcji edukacyjno-promocyjnej organizowanej wspólnie przez Komendy Wojewódzką i Miejską PSP w Poznaniu pod hasłem „Rajd po strażnicach”.

Założeniem akcji jest m.in. otwarcie miejsc na co dzień niedostępnych dla mieszkańców (m.in. strażackiego „centrum dowodzenia”), przygotowanie atrakcji edukacyjnych oraz prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej pozyskanego w ramach projektów współfinansowanych ze środków unijnych (głównie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).

„Rajd po strażnicach to innowacyjne połączenie działań edukacyjno-profilaktycznych, realizowanych przez Państwową Straż Pożarną w ramach prewencji społecznej, z promocją projektów unijnych, organizowaną w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy do udziału w tej całodziennej przygodzie wszystkich miłośników straży pożarnej – dużych i małych – gwarantujemy ciekawe spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę” – zapewnia bryg. Robert Klonowski, koordynator projektów unijnych w KW PSP w Poznaniu i jeden z organizatorów Rajdu.

Zaproponowany plan atrakcji dla uczestników tej akcji (rodzin, dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych i niezorganizowanych) będzie stanowić ciekawą i wartościową propozycję nie tylko spędzenia wolnego czasu, ale także poszerzania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom.

Aby wziąć udział w strażackim rajdzie należy:

1. Wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej KW PSP w Poznaniu www.psp.wlkp.pl

2. Pobrać ze strony KW PSP w Poznaniu kartę uczestnika rajdu

3. W godzinach od 10.00-16.00 20 maja 2017 roku wystartować w rajdzie wg podanego w karcie uczestnika harmonogramu

4. Zgłosić się po odbiór nagrody do KW PSP ul. Masztalarska 3 w godzinach 16.00-16.30 20 maja 2017 roku (Uwaga: warunkiem odbioru nagrody jest potwierdzone na karcie uczestnika zwiedzenie co najmniej 3 z 6 strażnic)

Więcej szczegółów można uzyskać od koordynatora akcji bryg. Roberta Klonowskiego (e-mail: , tel. 61 22 20 290 tel. kom. 607340739)

Foto ilustrowane Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria