Reda

Reda: 85-lecie OSP i przekazanie nowego pojazdu

Reda: 85-lecie OSP i przekazanie nowego pojazdu

W dniu 2 maja br. strażacy w Redzie obchodzili swoje 85-lecie istnienia. O godzinie 12:00 rozpoczął się przemarsz druhów do pobliskiego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny, gdzie odbyła się msza święta odprawiona przez księdza kanonika Franciszka Lisińskiego kapelana strażaków Redy i Rumi oraz proboszcza parafii księdza Mariana Świątka.

Tuż po mszy wszyscy goście oraz druhowie i druhny, w tym młodzieżowa drużyna pożarnicza w odgłosach syreny strażackiej udali się na plac, gdzie odbyły się przemówienia gości, wręczenie odznaczeń oraz poświęcenie pojazdu strażackiego Iveco Daily 70-170 z zabudową firmy Bocar.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius, burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński, komendant powiatowy PSP w Wejherowie bryg. Jacek Niewęgłowski, sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku Grzegorz Pladzyk, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wejherowie Mirosław Józefowicz.

Po zakończonych uroczystościach goście oraz ochotnicy zaproszeni zostali na obiad. Samochód lekki ratowniczo-gaśniczy z napędem miejskim 4×2 jest wart 480 tysięcy złotych, więcej o samochodzie pod tym linkiem: http://strazacki.pl/technika/ochotnicy-z-redy-maj%C4%85-nowy-samoch%C3%B3d. Dziwić może zabudowa pojazdu, jak powiedział mi naczelnik jednostki dh. Zbigniew Klejno - wybraliśmy taką zabudowę, by jak najwięcej sprzętu mógł pomieścić.

Samochód dotarł do redzkiej jednostki na początku grudnia 2016, jednak do pierwszej akcji wyjedzie dopiero po doposażeniu w sprzęt ratowniczy. OSP Reda posiada oprócz nowego nabytku jeszcze dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze Star 12.185/Stolarczyck oraz Mercedes Atego 1325/Moto Truck. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie powstała w roku 1932 z inicjatywy Lucjana Kellasa oraz Franciszka Talaśkę. Z czasów powstania remizy, pochodzi syrena zamontowana na wieży, która wciąż działa wzywając strażaków do ratowania ludzi oraz mienia.  

Strażacki.pl

W dniu 2 maja br. strażacy w Redzie obchodzili swoje 85-lecie istnienia. O go

Galeria