Iławą

Relacja z VI Suskich Warsztatów Ratowniczych

Relacja z VI Suskich Warsztatów Ratowniczych

Dwa dni zajęć i ponad 100 uczestników wzięło udział w VI Suskich Warsztatach Ratowniczych, dotyczących pożarów wewnętrznych, które odbyły się w Iławie.

Już po raz szósty w dniach 29-30 października 2022 roku obyły się Suskie Warsztaty Ratownicze. Tematyką warsztatów były pożary wewnętrzne, gdzie ponad 100 uczestników z całego kraju poznawało w praktyce najważniejsze zagadnienia z tego zakresu. M.in. omawiano teorię pożaru, natarcie nadciśnieniowe, przeszukanie pomieszczeń, operowanie prądami wodnymi, akronim BSAHF oraz elementy zaopatrzenia wodnego.

Całość warsztatów odbyła się w nieużytkowanym budynku znajdującym się w Iławie przy ulicy Jasielskiej. Ale nie tylko budynek był jedynym miejsce szkolenia. Także część zajęć odbywała się w mobilnym kontenerze ogniowym OLC FIRE.

Poza samymi praktycznymi ćwiczeniami uczestniczy mieli okazję zapoznać się z asortymentem sprzętu strażackiego oferowanego przez firmy: SUPRON 1, KADIMEX oraz ASF.
Zaplecze techniczne warsztatów zapewniał samochód z aparatami powietrznymi, który użyczyła KM PSP Elbląg.

Organizatorem warsztatów była Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu. Warsztaty to także zasługa miasta Iławy, Gminy Susz, Centrum Aktywności Lokalnej oraz Wodociągi Iławskie.

Zdjęcia: Adrian Tadych

Strażacki.pl

D

Galeria