Duninów

Ćwiczenia wojewódzkie o kryptonimie MAXAM 2017

Ćwiczenia wojewódzkie o kryptonimie MAXAM 2017

W dniu 19 lipca 2017 roku chwilę po godzinie 10:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach miejscowości Duninów.

Pierwsi na miejsce pożaru dojechali strażacy z OSP Chocianów - zastali oni rozwinięty pożar lasu. Zadysponowano dodatkowe siły i środki. Pożar rozwijał się na terenie powiatu polkowickiego - obejmował znaczny obszar terenu nadleśnictwa chocianów oraz złotoryja. Na miejsce pożaru docierały kolejne siły i środki. W miejscowości Raków stworzono punkt czerpania wody. Do akcji zadysponowano również samolot gaśniczy Dromader z bazy w Lubinie - tak rozpoczęły się ćwiczenia wojewódzkie o kryptonimie MAXAM 2017.

Godzinę później doszło do poważnej awarii przemysłowej w zakładzie produkującym materiały wybuchowe. Na miejsce skierowano część sił i środków działających przy pożarze lasu, oraz grupy chemiczne z Legnicy, Wrocławia oraz Wałbrzycha.

Był to scenariusz ćwiczeń wojewódzkich. Strażacy przećwiczyli m.in jazdę oraz manewrowanie wozem strażackim w lesie, gaszenie rozwiniętego pożaru lasu czy organizację akcji ratowniczej w zakładzie o podwyższonym ryzyku wystąpienia awarii na znaczną skalę.

W ćwiczeniach oprócz sił z powiatu polkowickiego udział wzięli strażacy z Dolnośląskiej Obwodowej Brygady Gaśniczej oraz specjalistyczne grupy z Wrocławia, Legnicy oraz Wałbrzycha.  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Waldemar Szańkowski/ Strazacki.pl