Hetmanice

Ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wysokościowego na Żwirowni

Ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wysokościowego na Żwirowni

W sobotę 3 marca 2018r. o godzinie 10:00 na terenie żwirowni w Hetmanicach (powiat Wschowa) odbyły się ćwiczenia z zakresu Ratownictwa Wysokościowego zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wschowskiego włączonych do KSRG.

Celem ćwiczeń było ukazanie oraz przeszkolenie z zakresu technik wspinaczki oraz ewakuacji osób poszkodowanych z trudno dostępnych miejsc oraz urwisk, pokazano w jaki sposób bezpiecznie schodzić do poszkodowanego po stromej ścianie oraz techniki alpinistyczne wykorzystywane przez ratowników.

Strażacy pracowali w dwóch grupach pierwszą stanowili strażacy z OSP Sława oraz Lgiń natomiast w drugiej grupie strażacy ochotnicy z OSP Siedlnica oraz OSP Szlichtyngowa, w obydwu grupach byli również strażacy z JRG Wschowa którzy instruowali, szkolili oraz bacznie przyglądali się działaniom strażaków ochotników.

W ćwiczeniach wymieniono się własnymi doświadczeniami związanymi z ratownictwem wysokościowym oraz zapoznano się ze sprzętem przeznaczonym do tego typu działań który jest na wyposażeniu Jednostek OSP oraz JRG Wschowa.

W ćwiczeniach brały udział:

JRG Wschowa (GLBAt Iveco, SLRr Isuzu)

OSP Sława (GBA Scania, SLRt VW T4)

OSP Lgiń (GBA Mercedes)

OSP Szlichtyngowa (GLBMt Ford)

OSP Siedlnica (GBA Man)

Artykuł oraz Zdjęcia: Paweł i Mateusz/Strazacki.pl

Strażacki.pl

W sobotę 3 marca 2018r. o godzinie 10:00 na terenie żwirowni w Hetmanicach (powiat Wschowa) odbyły się


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również