Jastrzębie Zdrój

Jastrzębie Zdrój: Szkolenie na trenażerze LPG

Jastrzębie Zdrój: Szkolenie na trenażerze LPG

W piątek (15.09.2017) Komenda Miejska PSP w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała szkolenie doskonalące z zakresu taktyki działań podczas pożarów zbiorników przeznaczonych do transportu i przechowywania LPG, które odbyło się na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Moszczenica” w Jastrzębiu-Zdroju.

Szkolenie, w którym uczestniczyli strażacy z KM PSP Jastrzębie-Zdrój oraz przedstawiciele KM/P PSP woj. śląskiego, odbywało się z wykorzystaniem specjalnie do tego celu skonstruowanego trenażera. Zajęcia wizytował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Biskup. Instruktorów oraz sprzęt potrzebny do realizacji ćwiczeń zapewniła firma OlcFire.

Program szkolenia m.in. obejmował:

- Zapoznanie ćwiczących z ogólnymi zasadami BHP podczas działań, omówienie przebiegu warsztatów, wprowadzenie, przedstawienie właściwości fizyko-chemicznych LPG, zjawisk towarzyszących emisji i pożarom gazu płynnego, omówienie zbiorników magazynowych wraz z armaturą, przykładowych działań związanych z uwolnieniem i pożarem gazu, koncepcję działań podczas uwolnienia
- Zapoznanie się z armaturą zbiornika magazynowego LPG.
Wykorzystanie urządzeń pomiarowych do określania stref zagrożonych wybuchem.
- Ograniczenie emisji gazu na armaturze zbiornika przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu, izolowanie zbiornika podczas działań z emisją i pożarem-podgrzewanie płaszcza zbiornika (praca z prądami wody)
- Demonstrację natarcia na pożar i aktywne wycofanie się z zabezpieczeniem drogi odwrotu – ćwiczenia gorące (z użyciem ognia)
- Podsumowanie ćwiczeń

Foto/info Bartosz Werner - Fotografia

remiza998 750 100px

750x100 baner lpsp

BanerPromującyArticle

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również