Lublin czwartek, 14 grudnia 2017

Lublin: Przekazanie samochodów dla jednostek OSP województwa lubelskiego

Lublin: Przekazanie samochodów dla jednostek OSP województwa lubelskiego

W piątek, w samo południe odbyła się uroczystość przekazania jednostkom OSP z całego województwa lubelskiego samochodów ratowniczo-gaśniczych zakupionych w ramach wspólnego projektu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, samorządu województwa lubelskiego i gmin.

W ramach projektu pn.: „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych” do jednostek ochotniczych straży pożarnych z całego województwa zakupiono 43 średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze. W piątek (15.12) w Lublinie odbyła się uroczystość ich przekazania.

Dotąd druhowie odebrali 38 spośród 43 samochodów. Pierwsze samochody do strażnic trafiły w październiku, ostatnie na kilka godzin przed piątkową uroczystością.

Koszt jednego pojazdu typu średniego, przekazanego strażakom, waha się w granicach od ponad 600 tys. do 800 tys. zł. Z kolei zakup samochodu typu ciężkiego to wydatek blisko 1 mln. złotych. Wartość całego projektu to niemal 32 miliony złotych, przy czym 19 mln. to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, pozostała część to wkład własny poszczególnych gmin.

W dalszej części uroczystości, w budynku LPNT odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe strażaków i samorządowców. Uroczystościom towarzyszyła wystawa kolekcji emblematów i naszywek polskich formacji mundurowych należącej do 17-letniego Bartosza SOKOLUKA z Lublina. Młody kolekcjoner zaprezentował tylko część ze zbiorów liczących blisko 1000 pozycji.

Materiał dzięki uprzejmości powisle112.info

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również