Majdan

Majdan “Mieszkaniówka 2017”

Majdan “Mieszkaniówka 2017”

W celu odświeżenia i utrwalenia wiedzy i umiejętności zdobytych rok temu na zorganizowanych przez OSP Otwock-Jabłonna wspólnie z cfbt.pl warsztatach „Mieszkaniówka – Otwock 2016” zorganizowane zostały kolejne tego typu warsztaty czyli „MIESZKANIÓWKA 2017”.

Tym razem druhom udało się pozyskać do ćwiczeń, przeznaczony do rozbiórki, dom w miejscowości Majdan, w którym pod kierownictwem instruktorów Marcina Kuźmińskiego i Aleksandra Łukawskiego przeprowadzili trzy palenia (każde na innej kondygnacji). Ćwiczenia te pozwoliły dokładnie zaobserwować przebieg powstawania, rozprzestrzeniania i gaszenia pożaru wewnętrznego. Możliwość odczucia „na własnej skórze” i przede wszystkim zrozumienia zachodzących podczas pożarów wewnętrznych procesów to wartości nie do przecenienia w podnoszeniu umiejętności strażaka.

Przy okazji strażacy przypomnieli również sposoby i techniki ratowania strażaka, operowanie prądami wody, jak i (co równie ważne, ale bardzo często bagatelizowane!) o dekontaminacji po pożarach, podczas których osadzają się na sprzęcie różne szkodliwe substancje, a które wpływają na zwiększona zachorowalność strażaków na nowotwory. Według danych w krajach których prowadzi się tego typu badania aż od 60 do 70 % strażaków umiera z powodu raka.

Podczas ćwiczeń strażacy zapoznali się tez z systemem kontroli strażaka pracującego w strefie niebezpiecznej.

-”Chcieli byśmy podziękować wszystkim którzy przyłożyli do ćwiczeń swoją rękę, aby wszystko zostało zorganizowane jak najlepiej. Podziękowania należą się również firmie Kadimex oraz Procom za wypożyczenie sprzętu na nasze ćwiczenia.”- kwitują druhowie z OSP Otwock-Jabłonna.

Poniżej kilka zdjęć zrobionych przez FireTrap.pl podczas ćwiczeń.

Info OSP Otwock-Jabłonna

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl