Poznań-Głuszyna niedziela, 01 października 2017

OSP Poznań-Głuszyna - uroczyste otwarcie nowej remizy

OSP Poznań-Głuszyna - uroczyste otwarcie nowej remizy

Ostatni dzień września 2017 roku to historyczna data w dziejach jednostki OSP Poznań-Głuszyna. W towarzystwie znamienitych gości, kolegów i koleżanek z pozostałych jednostek OSP, rodzin, przyjaciół oraz mieszkańców, dokonało się długo oczekiwane otwarcie nowej remizy na poznańskiej Głuszynie.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00 od odegrania hejnału miasta Poznania, wprowadzenia pocztów sztandarowych oraz podniesieniu flagi państwowej. Kolejno głos zabrał m.in. prezes jednostki druh Marek Politowicz, wiceprezes druh Piotr Skarżyński, prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, komendant miejski PSP mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak oraz druh Ryszard Kamiński wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP w Poznaniu.

Następnie przyszedł czas na odznaczenia, decyzją Prezydium Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu odznakę wzorowy strażak otrzymał druh Kamil Skarżyński, Dawid Olszewski, Marcin Zięta oraz Piotr Andrzejewski. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał natomiast wiceprezes OSP Poznań-Głuszyna druh Piotr Skarżyński. Decyzją zarządu OSP Poznań-Głuszyna dodatkowy medal okolicznościowy otrzymali wszyscy członkowie jednostki. Wyróżnione zostały też osoby spoza jednostki, które w znaczący sposób przyczyniły się do powstania nowego obiektu, wspierały jego budowę oraz pomagały członkom jednostki w czasie budowy. W tym miejscu warto nadmienić, że jedną z wyróżnionych osób był nasz poznański reporter Łukasz Jachimowicz.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi i uroczyste otwarcie obiektu, którego dokonali zaproszeni goście na czele z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem. Otwarcie obiektu oznajmiło włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej w pojazdach ratowniczo-gaśniczych oraz uruchomienie syreny alarmowej. Kolejno goście dokonali wpisu w księdze pamiątkowej oraz na akcie oddania do użytku nowego obiektu.

Oficjalną część uroczystości zakończyło poświęcenie obiektu oraz błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Poznaniu ks. Jana Ciesiółka. Nie oznaczało to jednak końca całej imprezy, zaraz po zakończeniu oficjalnej części miał miejsce poczęstunek oraz zwiedzanie nowej remizy. W tym czasie odbyło się też wręczenie podziękowań dla ,,głównego budowniczego” druha i zarazem wiceprezesa OSP Poznań-Głuszyna Piotra Skarżyńskiego, który odebrał z rąk druhów i druhen 3 prezenty w uznaniu za trud i czas jaki poświęcił dla całej jednostkowej społeczności w trakcie budowy remizy. Okolicznościowe prezenty złożyli też na ręce prezesa i wiceprezesa OSP Poznań-Głuszyna przedstawiciele zaproszonych jednostek OSP oraz firmy BUDOPOL-Poznań.

Głuszyńscy strażacy służbę w nowej remizie rozpoczną w najbliższych dniach. Również do końca roku w nowych murach nowego obiektu pojawi się też nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zabudowany zostanie przez firmę ISS Wawrzaszek.  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl