Chojnów

Otwarcie ścieżki edukacyjnej „Ognik” oraz przekazanie sprzętu

Otwarcie ścieżki edukacyjnej „Ognik” oraz przekazanie sprzętu

Dnia 5 stycznia 2017 roku o godzinie 12:00 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie została oficjalnie otwarta ścieżka edukacyjna „Ognik” na bazie pomieszczeń budynku jednostki. Projekt ten ma za zadanie edukację najmłodszych jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu i bezpieczeństwu. W dużej mierze ścieżka została otwarta dzięki staraniom Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Adama Koniecznego.

Jest to druga ścieżka w powiecie legnickim, pierwsza została otwarta w JRG 1 Legnica w lutym ubiegłego roku. Odwiedziło już ją około 1800 dzieci oraz 200 dorosłych (opiekunów). Na Dolnym Śląski funkcjonują cztery takie miejsca.

O godzinie 13:00 wszyscy zaproszeni goście przenieśli się na rynek w Chojnowie, gdzie odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla strażaków z powiatu legnickiego, m.in.:
- samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scania P360 dla strażaków z JRG 3 Chojnów
- łódź ratownicza WHALY 435 dla strażaków z JRG 1 Legnica
- samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN LE 14.224 przekazany z JRG 2 Legnica dla druhów z Raczkowej, którzy decyzją Komendanta Głównego PSP zostali włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Legnica 112


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również