Poznań czwartek, 19 października 2017

Poznań. Służby ćwiczyły na lotnisku Ławica

Poznań. Służby ćwiczyły na lotnisku Ławica

W środowe (18.10.2017 r.) przedpołudnie na ternie Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego zorganizowane zostały ćwiczenia ratownicze. Służby przez kilka godzin ćwiczyły prowadzenie działań związanych z wypadkiem lotniczym. 

Informację o wypadku z udziałem samolotu przekazywali zaniepokojeni mieszkańcy Poznania. Na całe szczęście były to tylko ćwiczenia, w których udział brała Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Policja oraz pozostałe służby lotniskowe. Rozpoczęły się one punktualnie o godzinie 10:00. Jak informowała WSPR w Poznaniu, ich scenariusz zakładał m.in. uszkodzenie silnika samolotu i jego pożar na terenie płyty lotniska. Ćwiczono również ewakuację i postępowanie z osobami poszkodowanymi.

Ćwiczenia to dobra okazja do coraz lepszego zgrywania się służb, które biorą w nich udział, ale też wymóg oraz stały element ciągłe podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na wciąż rozwijającym się poznańskim lotnisku.

Więcej o Lotniskowej Służbie Ratowniczo-Gaśniczej na poznańskiej Ławicy pisaliśmy w 2015 roku: http://strazacki.pl/wizyty/na-stra%C5%BCy-bezpiecze%C5%84stwa-lsrg-pozna%C5%84-%C5%82awica

remiza998 750 100px

750x100 baner lpsp

BanerPromującyArticle

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl

Czytaj również