Krosno

Strażacy zebrali ponad 23 litry krwi w akcji "Ratujemy=Dajemy"

Strażacy zebrali ponad 23 litry krwi w akcji "Ratujemy=Dajemy"

Dokładnie 23 litry i 150 ml zebrano podczas akcji krwiodawstwa "Ratujemy=Dajemy" zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie w sobotę 5 sierpnia 2017r. To już druga edycja szlachetnej akcji zorganizowanej przez zawodowych strażaków z Krosna.


-Na apel Klubu HDK KM PSP Krosno odpowiedziało 62 osoby, z których 52 oddało łącznie 23 l 150 ml krwi - informuje Prezes HDK KM PSP Krosno Zbigniew Machowski.

Prócz głównego celu akcji na terenie krośnieńskiej bazy strażaków przeprowadzono szerg pokazów ratowniczych m.in. wysokościowego i pokazów bezpieczeństwa przeprowadzonych przez policjantów, WORD Krosno oraz Służbę Medyczną "Lazarus" Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się strażacki tor przeszkód dla najmłodszych i ich rodziców. Dzięki licznym sponsorom uczestnicy akcji krwiodawstwa otrzymali cenne upominki. Najmłodsi mogli przejechać się ratowniczymi quadami, które zostały zaprezentowane przez strażaków z OSP Równe i OSP Lubatowa.

Na początku akcji nad krośnieńską bazą strażaków unosił się balon Cellfast Ballon Team.

Podczas akcji odbywała się również rejestracja Dawców Komórek Macierzystych (DKMS), a Polskie Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji z Iwonicza-Zdroju zachęcało do wypełnienia oświadczenia woli na przekazanie organów po śmierci.

Przez cały czas można było zapoznać się ze sprzętem i samochodami pożarniczymi będącymi na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie.

Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie prowadzili znakowanie rowerów. Można było również na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak, Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krośnie dh Jan Kilar oraz portal Krosno112.pl .

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Krosno112

Czytaj również