Poznań-Głuszyna sobota, 03 lutego 2018

Uroczyste przekazanie Scanii dla druhów z OSP Poznań-Głuszyna

Uroczyste przekazanie Scanii dla druhów z OSP Poznań-Głuszyna

Choć do jednostki trafił już w połowie stycznia, to wczoraj (02.02.2018 r.) odbyło się jego oficjalne przekazanie oraz wprowadzenie do podziału bojowego jednostki. Mowa oczywiście o pierwszym od kilkudziesięciu lat nowym ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym dla poznańskich OSP, który trafił do jednostki na Głuszynie.

Uroczyste przekazanie wozu odbyło się w piątek, w remizie OSP Poznań-Głuszyna. Wziął w nim udział m.in. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania; przedstawiciele WZKiB UMP na czele z dyrektorem Witoldem Rewersem; zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Jarosław Zamelczyk oraz p.o. dowódcy JRG 6 Poznań kpt. Paweł Zieliński. Zastępca prezydenta Mariusz Wiśniewski, w swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nowego samochodu oraz druhom z miejscowej jednostki, za codzienną prace na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Poznania oraz okolicznych miejscowości. Głos zabrał również zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Jarosław Zamelczyk, który pogratulował zakupu i potwierdził, że jednostka OSP Poznań-Głuszyna jest ważnym elementem w działaniu całego systemu bezpieczeństwa, a zakup nowego pojazdu z pewnością jeszcze je podniesie.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków i dowodu rejestracyjnego pojazdu na ręce miejscowych strażaków, przecięcie wstęgi na pojeździe oraz poświecenie nowego pojazdu. Oficjalnie podziękowano też druhom, którzy zajęli się zakupem pojazdu, jego odbiorem oraz przygotowaniem do wprowadzania w podział bojowy. Po oficjalnej części uroczystości nastąpiła krótka prezentacja samochodu oraz symboliczne uruchomienie silnika oraz sygnalizacji świetnej i dźwiękowej. Piątkowe przekazanie było również wprowadzeniem pojazdu do podziału bojowego.

Nowy wóz strażaków z OSP Poznań-Głuszyna kosztował blisko 1 mln złotych. Z czego 550 000 tys. wyłożyło miasto, a pozostałe środki Komenda Główna PSP w Warszawie z dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nie jest to jednak jedyna inwestycja finansowania lub współfinansowana z funduszy Miasta Poznania. Na Woli trwają prace nad budową nowej JRG nr 4 oraz siedzibami dla OSP Mistral i OSP GRS. W kolejnych latach planowana jest też budowa nowej remizy dla OSP na Osiedlu Kwiatowym, czy magazynu przeciwpowodziowego. W zeszłym roku zakończono też budowę nowego obiektu dla strażaków z Głuszyny.

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również