Rościszewo

Rościszewo: Huczne przywitanie wozu bojowego

Rościszewo: Huczne przywitanie wozu bojowego

Po 9 miesiącach starań do małej miejscowości w powiecie gdańskim w gminie Trąbki Wielkie, w dniu 14 grudnia br. w deszczu przybył najnowszy pojazd dla ochotników z Rościszewa. Kilka minut przed 19-stą tuż za kolumną pojazdów strażackich w odgłosach syreny oraz rac prosto z Kielc przyjechał MAN TGM 13.290 BB 4x4 - GBA GBA 3,5/30 od firmy MOTO-TRUCK.

Pod jednostką OSP Rościszewo, zebrali się wszyscy mieszkańcy miejscowości, oraz wielu gości m.in wójt gminy Trąbki Wielkie, Błażej Konkol. Wóz wzbudził wielką sensacje, prawie każdy wyciąga telefon i aparat by zrobić zdjęcie, w tym samym czasie na niebie rozbłysł kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni, ksiądz Rafał Zientara, Proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Godziszewie odprawił krótką mszę w intencji nowego pojazdu, oraz dokonał poświęcenia pojazdu, by Święty Florian patron strażaków miał ten pojazd w swojej opiece. Po obejrzeniu wozu oraz wykonaniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy udali się do świetlicy. Gdzie po słodkim poczęstunku, na stół przyjechał wóz strażacki MAN w formie tortu z numerem wozu 339-12.

Koszt samochodu wyniósł 767.000 PLN, (100.000 Starosta gdański, 45.000 Marszałek Województwa Pomorskiego, reszta to środki gminy Trąbki Wielkie). Jak dodał p.Jacek Drewniak, Naczelnik ochotników z Rościszewa - Bardzo jesteśmy zadowoleni z zakupu i bardzo dziękujemy Wójtowi, Staroście, Marszałkowi województwa oraz tym co się zaangażowali w zakup pojazdu. Pojazd ten zastąpi wysłużonego Lublina. Będzie to kolejny wóz strażaków, na swoim stanie mają jeszcze GCBA 5/32 Jelcz 422/OSINY (339-13).  

bombeczka.pl baner

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Andrzej_Jakubiak