Samochody dla kujawsko-pomorskich strażaków ochotników

Samochody dla kujawsko-pomorskich strażaków ochotników

Siedem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim.

W piątek, 16 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o dofinansowaniu projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

- To kolejne pojazdy, w które wyposażamy kujawsko-pomorskich strażaków. Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ciągu ostatnich lat zakupiliśmy dla jednostek OSP co najmniej 15 wozów bojowych. Wymieniamy sprzęt tam, gdzie jest najbardziej zużyty i najbardziej potrzebny – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Projekt „Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek OSP – 1 etap”, którego dotyczy umowa o dofinansowanie, realizuje oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Przetarg i dostawy zaplanowano na 2017 rok.

Wozy typu GCBA otrzyma siedem jednostek:
OSP Papowo Toruńskie (powiat toruński, gmina Łysomice),
OSP Lniano (powiat świecki, gmina Lniano),
OSP Śmiłowice (powiat włocławski, gmina Choceń),
OSP Tłuchowo (powiat lipnowski, gmina Tłuchowo),
OSP Straszewo (powiat aleksandrowski, gmina Koneck),
OSP Jabłonowo Pomorskie (powiat brodnicki, gmina Jabłonowo Pomorskie),
OSP Nowa Wieś Wielka (powiat bydgoski, gmina Nowa Wieś Wielka).

Całkowity koszt projektu to 6,5 miliona złotych, a wartość dofinansowania w ramach RPO wynosi 4,2 miliona złotych. Kujawsko-pomorscy strażacy z formacji ochotniczych planują już następne zakupy sprzętu. W ramach RPO zarezerwowano na ten cel kolejne 2,8 miliona złotych.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

strazacki.pl/ŁS