Poznań

SAWO 2018 otwarte, pierwszy dzień targów za nami

SAWO 2018 otwarte, pierwszy dzień targów za nami

We wtorek (24.04.2018 r.), punktualnie o godzinie 11:00 oficjalnie otwarte zostały targi SAWO 2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Uroczystego otwarcia tarów wraz goścmi dokonał Prezes zarządu MTP Przemysław Trawa. Nie zabrakło też przemówień, w imieniu Komendanta Głównego PSP głos zabrał bryg. Marceli Sobol, zastępca Dyrektora Biura Komendanta Głównego PSP. Na koniec uroczystości, wręczone zostały narody Grand Prix SAWO 2018 oraz Złote Medale MTP.

Przestrzeń wystawiennicza SAWO 2018 na MTP została podzielona na dwie części. Pierwszą z nich stanowi ekspozycja zewnętrzna, natomiast drugą ekspozycja wewnętrzna, która mieści się w pawilonie 3A oraz 3. To tam znajdziemy stoiska ponad 250 firm związanych z branżą bezpieczeństwa i ratownictwa. Sprzęt ratowniczy, ochrony indywidualnej, czy wyposażenie osobiste ratownika - to tylko niektóre z prezentowanych rozwiązań. Nie zabrakło też premier, nowości rynkowych i stoiska Państwowej Staży Pożarnej (KW PSP Poznań), na którym zobaczymy 1 z 3 robotów specjalistycznych wraz z pojazdem do transportu dla PSP, czy kolejny już (2 wielkopolskich strażaków) mobilny symulator zagrożeń pożarowych. Na zewnątrz pawilonów, na zwiedzających czekają pokazy piłki sikawkowej Hydroball (reaktywowanej po kilkudziesięciu latach przerwy), Safety Dräger Academy Tactical Fire Fighting, czyli ćwiczenia w mobilnej komorze rozgorzeniowej, czy prezentacja pojazdów pożarniczych i wyposażenia PSP. Wśród prezentowanych pojazdów pożarniczych na SAWO 2018 zobaczymy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze Kamaz, czy chociażby najnowszy ciężki samochód ratownictwa technicznego marki Scania, który należy do strażaków z Piły i został zakupiony w ramach projektu ,,Usprawnienie systemu ratownictwa transporcie kolejowym - etap I''.

SAWO 2018 potrwa jeszcze dwa dni, szczegóły dotyczące wydarzeń na targach można znaleźć na: www.sawo.mtp.pl/pl/

Strażacki.pl

We wtorek (24.04.2018 r.), punktualnie o godzinie 11:00 oficjalnie otwarte zostały targi SAWO 2018 na Mi


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria