Boża Wola

Spółka Centralny Port Komunikacyjny dofinansowała zakup pojazdu pożarniczego

Spółka Centralny Port Komunikacyjny dofinansowała zakup pojazdu pożarniczego

Centralny Port Komunikacyjny dofinansował zakup pojazdu pożarniczego z drabiną mechaniczną dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożej Woli. Jest to już 3 takie dofinansowanie w ramach programu wsparcia OSP, działających na terenie objętym bezpośrednim oddziaływaniem inwestycji CPK.

W ramach Strategii Rozwoju Obszaru Otoczenia oraz działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Spółka Centralny Port Komunikacyjny na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożej Woli, przekazała środki na zakup samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną.

Dzięki temu jednostka OSP w Bożej Woli zakupiła samochód w zabudowie Magirus na podwoziu MAN o oznaczeniu SD-27. Nowy pojazd zastąpił wysłużoną drabinę SD-30 na podwoziu Magirus 170D12. Koszt drabiny to 730 tyś. zł. Ze strony CPK wkład finansowy wyniósł 700 tysięcy złotych, co stanowi 95% wartości całej kwoty. Brakującą kwotę 30 tyś. zł dołożyła sama jednostka OSP w Bożej Woli. Nowy pojazd będzie przeznaczony do działań na rzecz mieszkańców gminy, ale także do dzialań w bezpośrednim otoczeniu inwestycji spółki CPK oraz na autostradzie A2.

Zdjęcia dzięki OSP Boża Wola

Strażacki.pl

C

Galeria

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/