Warszawa

Strażacy odznaczeni Krzyżem Zasługi za Dzielność

Strażacy odznaczeni Krzyżem Zasługi za Dzielność

W dniu 18 października br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył odznaczenia i nagrody funkcjonariuszom podległym MSWiA. Wśród odznaczonych i nagrodzonych znalazło się dwunastu strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Krzyżem Zasługi za Dzielność odznaczeni zostali:

-sekc. Krzysztof Lenart (woj. podkarpackie)

-asp. sztab. Robert Kołodziejski (woj. mazowieckie)

-st. str. Norbert Wysocki (woj. mazowieckie)

-mł. ogn. Łukasz Gumułka (woj. małopolskie)

-st. kpt. Michał Masternak (woj. małopolskie)

-st. kpt. Krzysztof Sułko (woj. małopolskie)

-st. asp. Wojciech Dańda (woj. małopolskie)

Natomiast nagrody pieniężne otrzymało pięciu strażakom z województwa lubuskiego, łódzkiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i SP PSP w Bydgoszczy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się podczas działań ratowniczych związanych z usuwaniem skutków silnych wichur.

- Dziś (środka – red.) gratulowałem i dziękowałem bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświecić własne życie i zdrowie, żeby ratować innych. To jest wielka wartość i postawa godna wyróżnienia - podkreślił w wystąpieniu Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. - Swoimi czynami dowiedliście, że stoicie na straży bezpieczeństwa, zdrowia i życia obywateli naszego kraju - dodał.

W uroczystościach oprócz Ministra Mariusz Błaszczaka wzięli udział wiceministrowie Jarosław Zieliński i Jakub Skiba, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz komendanci i przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Foto MSWiA

Strażacki.pl

W dniu 18 października br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręc


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria