Zbuczyn

Arocs w służbie OSP Zbuczyn

Arocs w służbie OSP Zbuczyn

W grudniu 2016 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Zbuczynie w powiecie siedleckim wzbogaciła się o nowy - jedyny taki w kraju - wóz strażacki.

Nowy nabytek to ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Mercedes-Benz Arocs 3343 z napędem na wszystkie osie, kabiną i przedziałem załogi dla sześciu strażaków oraz silnikiem o pojemności 10,7 litrów i mocą 428 KM.

Zabudowa w układzie skrytek 2+2+1 wykonana została z materiałów kompozytowych przez firmę Bocar z Korwinowa. Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 800 litrów oraz autopompę klasy A60/8, której wydajność to 6500 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar.

Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa to produkty szwedzkiej firmy Standby.

Wóz kosztował ponad 1 mln złotych, środki na jego zakup pochodziły z budżetu gminy Zbuczyn, budżetu OSP Zbuczyn, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego oraz darowizny miejscowej Spółdzielni Usług Rolniczych.

Do podziału bojowego został wprowadzony 29 grudnia 2016 roku, zastąpił Jelcza 004, który trafi do innej jednostki OSP na terenie gminy. W chwili obecnej jest to jedyny tego typu samochód w polskiej straży pożarnej.

Foto. OSP Zbuczyn/www.facebook.com/StrazZbuczyn

Strażacki.pl

W grudniu 2016 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Zbuczynie w powiecie siedleckim wzbogaciła się o nowy -

Galeria

Czytaj również