Bieruń

Bieruńscy strażacy z nowym sprzętem za ponad 400 tys. złotych!

Bieruńscy strażacy z nowym sprzętem za ponad 400 tys. złotych!

Dużo nowego sprzętu otrzymali w ubiegłym tygodniu druhowie z jednostek OSP w Bieruniu. Hełmy, buty, węże, kamery termowizyjne, szelki do pracy na wysokości, piły do cięcia drewna, rolki do przemieszczania pojazdów i wiele innych bardzo potrzebnych rzeczy, które kosztowały 409 tys. zł.

Na zakupiony sprzęt pozyskano dofinansowanie w wysokości 346 tys. złotych. Resztę dołożyło miasto.

Sprzęt strażakom przekazali: burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, Jego zastępca Sebastian Macioł, przedstawiciele radnych miejskich i Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemar Prietz.

-Przekazujemy dziś duży rzut sprzętu dla naszych straży-powiedział podczas uroczystego przekazania burmistrz Krystian Grzesica. -Rada Miejska jest bardzo przychylna temu, aby nasze jednostki straży dobrze działały. Teraz będziemy się starać o zakup średniego wozu bojowego dla OSP w dzielnicy Czarnuchowice-dodał Krystian Grzesica.

Zakupiony sprzęt zostanie podzielony pomiędzy jednostki OSP w mieście. Jako ciekawostkę należy dodać kilka zdań o specjalnej przyczepce "Neptun" , która będzie służyć np. do rozsypywania piasku, jego ładowania do worków, oraz rozsypywania sorbentu. To urządzenie waży 1500 kg. i kosztowało 100 tys. zł. Przyczepkę można podpiąć do ciągnika i innych pojazdów. Do wykonywania wcześniej wspomnianych czynności, przyczepka posiada silnik spalinowy zamontowany z przodu.

Foto: Lech Gawin i Aleksy Michno Aktualności z Bierunia i regionu na bis

Strażacki.pl

Dużo nowego sprzętu otrzymali w ubiegłym tygodniu druhowie z jednostek OSP

Galeria

Czytaj również