Ożarów Mazowiecki

COBRA w Ożarowie Mazowieckim

COBRA w Ożarowie Mazowieckim

Na początku kwietnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim wzbogacili się o nowy samochód ratowniczo - gaśniczy wyposażony w dobrze znany strażakom system COBRA. 

Pod zabudowę posłużyło podwozie Mercedes Benz Sprinter 4x2 z dwudrzwiową i dwumiejscową kabiną. 

Zabudowa wykonana została przez firmę Arkom z materiałów odpornych na korozję, ma ona pięć skrytek sprzętowych - po dwie z każdej strony i jedna z tyłu. Tylna skrytka zamykana jest klapą.

Na wyposażeniu samochodu znajduje się COBRA, czyli generator mgły wodnej do studzenia gazów pożarowych z funkcją zimnego cięcia wodą. Urządzenie wytwarza wysokociśnieniowy strumień mgły wodnej z drobnym proszkiem ciernym, który przebija się bez problemu przez ściany, drzwi, stal, szyby, płyty betonowe itp. Po przebiciu się przez konstrukcje, rozdrobnione kropelki w postaci mgły wodnej pod ciśnieniem 300 bar wtryskiwane są do palącego się pomieszczenia z prędkością bliską 720 km/h poczym zamieniają sie błyskawicznie w ogromne ilości pary wodnej odbierając energię cieplną z gorących gazów pożarowych, co daje niespotykaną do tej pory możliwość rewolucyjnie szybkiego opanowania pożaru przez wychłodzenie całych przestrzeni i odizolowanie parą. Technologia ta pozwala na wielokrotne zmniejszenie zużycia wody minimalizując w ten sposób zniszczenia i straty po pożarowe.

Podwozie zakupiła jednostka, zabudowę i system COBRA został zakupiony przez sponsora i przekazany na rzecz OSP Ożarów Mazowiecki.

Foto. materiały jednostki 

Strażacki.pl

Na początku kwietnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim wzbogacili się o


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również