Flagowy produkt Bocaru trafił do OSP Sadkowice

Flagowy produkt Bocaru trafił do OSP Sadkowice

W ostatnich tygodniach mamy wręcz wysyp nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie całej Polski. 20 listopada jeden z nowych pojazdów trafił także do OSP Sadkowice (woj. łódzkie, pow. rawski).

Druhowie z Sadkowic otrzymali fabrycznie nowy samochód GBA 3/16 Volvo FL 4x4 wyprodukowany przez firmę Bocar. Jest to ostatnio najpopularniejszy produkt śląskiego producenta. Również i w tym przypadku specyfikacja techniczna jest identyczna jak w wielu innych dostarczanych samochodach tego typu. Silnik Diesla o mocy 285 KM z automatyczną skrzynią biegów. DMC 16 ton. Zabudowa metalowo-kompozytowa ze skrytkami w układzie 3+3+1. Wóz posiada standardowe wyposażenie - tj. zraszacze przednie i boczne, szybkie natarcie zwijane elektrycznie, działko wodno-pianowe typu DWP 8/16, LED-owy maszt oświetleniowy, WEBASTO, klimatyzację kabiny załogowej czy kamerę cofania. Z samochodem poza podstawowym sprzętem nie zostały także dokupione dodatkowe elementy. Nowy pojazd kosztował lekko ponad 730 000 zł i był finansowany przez cztery podmioty:

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 270 000 zł
- Dotacja KSRG - 175 000 zł
- Gmina Sadkowice - 174 400 zł
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 100 000 zł
- OSP Sadkowice - 15 000 zł

Nowi właściciele nie kryją szczęścia. Jak sami twierdzą - obecnie znajdujący się w podziale bojowym Star 244 niejednokrotnie uniemożliwiał im udział w akcji, psując się zaraz po wyjeździe z remizy. O nowy wóz starano się w Sadkowicach latami, jednak przeszkodą stawała się zawsze sfera budżetowa. Wyposażenie wozu ma być sukcesywnie uzupełniane. Volvo zastępując Stara przejmie także jego numery operacyjne - 529[E]21.

Redakcja Strazacki.pl gratuluje zakupu i życzy bezproblemowej eksploatacji, możliwie jak najrzadziej się da.

Strażacki.pl

W ostatnich tygodniach mamy wręcz wysyp nowych pojazdów ratowniczo-ga

Galeria

Czytaj również