Jelenia Góra

Jeleniogórscy strażacy z nowym sprzętem o wartości kilku milionów!

Jeleniogórscy strażacy z nowym sprzętem o wartości kilku milionów!

W poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania nowych samochodów dla jeleniogórskich strażaków. Otrzymali oni dwa pojazdy – drabinę mechaniczną Iveco oraz samochód operacyjny Kia Cee’d.

Na oficjalnych uroczystościach obecny był Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny, przedstawiciele KM PSP w Jeleniej Górze, czynni i emerytowani funkcjonariusze jeleniogórskiej straży oraz zaproszeni goście w tym władze miasta i powiatu. Na wyposażenie JRG 1 trafiła fabrycznie nowa drabina mechaniczna Iveco Eurocargo. Pojazd został wykonany przez zagraniczną firmę MAGIRUS. Drabina o wysięgu 42 metrów wyposażona jest w tzw. łamane przęsło. Zakupiona drabina to długo oczekiwany i priorytetowy cel w kwestii doposażenia jeleniogórskiej straży. Wcześniej strażacy dysponowali wysłużoną SD-37 na podwoziu Jelcz, która w ostatnich latach ulegała poważnym i kosztowanym w naprawach awariom. Wartość pojazdu to ponad 2,5 miliona złotych. Zakup został sfinansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach projektu „Bezpieczne pogranicze” realizowanego przez polskich i czeskich strażaków. Zakupione drabiny trafiły także do komend PSP w Nysie i Wodzisławiu Śląskim.

Drugi z zakupionych pojazdów to samochód operacyjny marki Kia Cee’d. Będzie on wykorzystywany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze w celach administracyjno-gospodarczych. Jego zakup był możliwy dzięki środkom własnym powiatu jeleniogórskiego i przynależnych gmin. Nowy sprzęt został poświęcony przez kapelana jeleniogórskich strażaków. Po odbyciu szkoleń dla kierowców i operatorów drabina zostanie włączona do podziału bojowego JRG 1 i będzie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.


Materiał zdjęciowy: jeleniagora998.pl

Strażacki.pl

W poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP

Galeria

Czytaj również