Kolejna Scania w ZSP Anwil S.A Włocławek

Kolejna Scania w ZSP Anwil S.A Włocławek

Pod koniec ubiegłego roku Zakładowa Straż Pożarna ANWIL S.A we Włocławku została doposażona w ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak.

Pod zabudowę posłużyło dwuosiowe podwozie Scania P450CB z napędem 4x4, kabiną 3-osobową, skrzynią biegów 12+2. Z przodu pojazdu zamontowano wyciągarkę o uciągu 13 ton. Jednostkę napędową stanowi 6-cylindrowy wysokoprężny silnik rzędowy z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniający normę emisji spalin EURO6.

Zabudowa modułowa wykonana z materiałów odpornych na korozję - stali nierdzewnej i aluminium, spawanych w osłonie gazów obojętnych. Poszycia z blach aluminiowych. Blachy poszycia łączone ze szkieletem w technologii klejenia i nitowania. Krawędzie zabudowy zabezpieczone listwami ochronnymi z stopu lekkiego. Półki aluminiowe z płynną regulacją wysokości. Składa się z głównego modułu ze stali nierdzewnej wyposażonego w zbiornik środków gaśniczych oraz w autopompę zamontowana w tylnej części modułu. Posiada siedem skrytek sprzętowych, po trzy z lewej i prawej strony pojazdu i jedną z tyłu.

Dach nadwozia wykonany został z formie podestu roboczego, pokryty aluminiową blachą ryflowaną. Zamontowano na nim dwie skrzynie sprzętowe, mocowania do przewozu węży ssawnych i drabiny oraz działko wodno-pianowe Akron Brass Apollo 3418EL o wydajności 4800 l/min.

Scania posiada w zbiornik wody o pojemności 6000 litrów i środka pianotwórczego 1000 litrów oraz autopompę dwuzakresową Godiva P2A 6010 o wydajności 6000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar. Zbiorniki wykonano z materiałów niekorodujących.

Na wyposażeniu pojazdu znajduje się m.in. agregat proszkowy AP25, kurtyny wodne, wytwornice piany średniej, dwa przenośne działka wodno-pianowe o wydajności 3000 l/min, zestaw PSP-R2, dwa wózki wężowe, platforma ratownicza, drabina nasadkowa, detektor prądu, poduszki uszczelniające i podnoszące oraz kabina dekontaminacyjna.

Jest to już trzeci ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy dostarczony przez firmę Szczęśniak Zakładowej Straży Pożarnej ANWIL. Według nieoficjalnych informacji w tym roku do jednostki trafi kolejny wóz tej firmy.

Strażacki.pl

Pod koniec ubiegłego roku Zakładowa Straż Pożarna ANWIL S.A we Włocławku została doposażona w cię


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również