Cisie

Nietuzinkowy na skalę kraju. Najnowszy nabytek OSP Cisie

Nietuzinkowy na skalę kraju. Najnowszy nabytek OSP Cisie

W ostatnim czasie jednostka OSP Cisie (woj. Śląskie, pow. Częstochowski) wzbogaciła się o „nowy” średni samochód ratowniczo gaśniczy. Auto dość nietypowe jak na krajowe standardy więc na pewno warte uwagi.

Pojazd Denis Rapier wyprodukowany w 2001 roku, a następnie zabudowany przez holenderską firmę Carosserie TOUW. Posiada on automatyczną skrzynię biegów i silnik o mocy ok. 260 KM. W kabinie znajdziemy m. in. mocowanie na 5 aparatów OUO. Zabudowa została wykonana w większości z materiałów kompozytowych. Z tyłu pojazdu zamontowana jest autopompa dwuzakresowa Godiva WTA 30 o wyd. 3000 l/min @ 10 bar oraz 250 l/min @ 40 bar. Pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 1500 l, zbiornik na środek pianotwórczy o poj. 150 l oraz dwa urządzenia szybkiego natarcia. To tylko część pozytywnych aspektów pojazdu. Miejmy nadzieję, że posłuży bezawaryjnie długie lata.

Jednostka w ostatnich latach rozwija się dość prężnie co potwierdza zakup omawianego samochodu, pozyskanie cysterny(zestawu) z KM PSP Częstochowa, a w późniejszym czasie wymianę ciągnika(Jelcza) na nowocześniejszy pojazd (Renault Premium), remont strażnicy oraz wstąpienie do KSRG. Oby tak dalej.

Zródło: Adrain Nowak, 112 Częstochowa

Strażacki.pl

W ostatnim czasie jednostka OSP Cisie (woj. Śląskie, pow. Częstochowski) w

Galeria

Czytaj również