Nowa Scania P z kabiną CrewCab

Nowa Scania P z kabiną CrewCab

Kiedy w połowie zeszłego roku Scania przedatawiła nowe wersje swoich ciężarówek serii P, G i S - wielu miłośników pojazdów pożarniczych liczyło na rychłe wejście modelu na rynek pojazdów specjalnych. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? Za sprawą braku opracowanej kabiny brygadowej CrewCab, która to jest montowana w większości polskich pojazdów ratowniczo-gaśniczych. 7 grudnia nastąpił przełom - Scania Polska zaprezentowała na swojej stronie Facebook wizualizacje CrewCaba!

Co ciekawe - mając możliwość stworzenia wizualizacji CrewCab przeznaczonej dla wszelkich pojazdów specjalnych - została zaprezentowana właśnie wersja strażacka. Nowa Scania budziła kontrowersje swoim nowym wyglądem. Szczególnie w modelu P zarzucano zaburzony wygląd masywnością atrapy. W wizualizacji pojazdu pożarniczego sytuacja prezentuje się bardzo interesująco. Całokształt frontu okraszony oświetleniem LED daje poczucie solidności i nowoczesności auta. W nowej kabinie brygadowej pojawiły się także zauważalne zmiany po bokach Scanii. Pojawiła się ciągła linia okien, zmieniło się położenie klamek do przestrzeni brygadowej. Pojawiły się stylistyczne przetłoczenia oraz więcej możliwości w kwestii konfiguracji malatury czy oszklenia kabiny. Sama CrewCab produkowana jest również w wersji "long", której kilkanaście centrymetrów większa długość daje większy komfort w części brygadowej. W środku zmiany dotyczą głównie kokpitu i orurowania wewnątrz kabiny. Nowe wozy posiadają silniki o pojemności 8, 9 i 13 litrów, skrzynie biegów 8 i 12-stopniowe oraz bogatą możliwość konfigurowania napędów na 2 i 3 osie.

Przedstawiciel Scania Polska nie podaje szczegółów dotyczących produkcji i dystrybucji pojazdu. Można jednak się spodziewać, że polskie pojazdy karosowane w 2018r. będą posiadały nowe nadwozie. Obecnie są już w budowie "skakanki" karosowane przez norweską firmę Egenes Brannteknikk AS. W razie otrzymania nowych informacji - będziemy informować naszych czytelników. Póki co - pozostaje oczekiwać premiery pierwszego wozu bojowego na nowej Scanii.

Źródło wizualizacji: https://www.facebook.com/scaniapl/

Strażacki.pl

Kiedy w połowie zeszłego roku Scania przedatawiła nowe wersje swoich cię

Galeria

Czytaj również