Wrocław

Nowy kontenerowiec w KM PSP Wrocław

Nowy kontenerowiec w KM PSP Wrocław

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu otrzymała nowy pojazd pożarniczy, którym jest specjalny nośnik kontenerowy na podwoziu Scania P370B6X4HZ XT (6×4) wraz z kontenerem proszkowym.

Podwozie SCANIA napędzane jest silnikiem o maksymalnej mocy 272 kW (370 KM), posiada trzyosobową kabinę oraz hak załadowczy HIAB Multilift o udźwigu 21 ton.

Na kontenerze proszkowym znajduje się agregatu proszkowego AP-3000 o pojemności 3000 kg proszku, sześć butli z azotem oraz dwa zwijadła szybkiego natarcia z wężami 32mm zakończone prądownicami proszkowymi. Dodatkowo na dachu kontenera znajduje się działko proszkowe o wydajności od 15 do 40 kg/s, pozwalające na opróżnienie zbiornika z proszkiem w zaledwie 75 sekund.

Kontener zamykany jest z każdej strony czterema żaluzjami aluminiowymi. W pierwszej, trzeciej i czwartej skrytce sprzętowej z każdego boku zamontowane zostały wysuwane podesty robocze, umożliwiające dostęp do kontenera przewożonego na nośniku kontenerowym lub przyczepie do przewozu kontenerów.

foto: dzięki uprzejmości SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne

Strażacki.pl

J

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet