Pilichowice

Nowy samochód druhów z OSP Pilchowice

Nowy samochód druhów z OSP Pilchowice

Dnia 17.10.2017 po godzinie 20:00 druhowie z Pilchowic do swojej remizy przyprowadzili nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy pojazd został zabudowany przez firmę PS Szczęśniak w Bielsku-Białej.

Samochód posiada m.in.: stały napęd obu osi 4×4, skrzynię redukcyjną, możliwość blokady mechanizmów różnicowych min. osi tylnej oraz między osiowego, ogumienie z bieżnikiem terenowym dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych na wszystkich osiach.

Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6. Podwozie wyposażone w mechaniczną skrzynie biegów z maksymalnym układem biegów 6+1 (wsteczny). Kabinę czterodrzwiową, jednomodułową, o układzie miejsc 1 + 1 + 4

Dodatkowo wóz został wyposażony w drabinę typu DNW 3080/3, bosak typu średniego oraz 4 sztuki tłumic. W jego tylnej części dachu zamontowane jest działko wodno-pianowe z wytwornicą piany o wydajności 1600 dm³/min, Działko posiada blokady położenia w pionie i poziomie. Zbiornik wody o pojemność ponad 3500 l. Autopompę dwuzakresowa. Pojazd został wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym i siłę uciągu  ponad 9 t, a także system 4 zraszaczy.

Koszt zakupu nowoczesnego samochodu to wydatek 749.931 zł. Gmina Wleń przeznaczyła na ten zakup 300 000 złotych, pozostała część pieniędzy to środki zewnętrzne. 

Nowe Iveco zastąpi odchodzącego w tej jednostce na emeryturę średniego samochodu marki Steyr, który na długo zostanie w pamięci druhów. Zanim nastąpi oficjalne przekazanie nowego pojazdu strażacy muszą go przystosować i uzbroić, aby mógł w pełni uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Wspólnie z portalem JeleniaGóra998 serdecznie gratulujemy nowego samochodu oraz życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów.

Materiał dzięki uprzejmości jeleniagora998.pl

Strażacki.pl

Dnia 17.10.2017 po godzinie 20:00 druhowie z Pilchowic do swojej remizy przypr


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również