Łomianki

Nowy samochód w OSP Łomianki

Nowy samochód w OSP Łomianki

Pod koniec stycznia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach wzbogacili się o fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy.  Ochotnicy starali się o jego zakup kilka lat.

Samochód został opracowany, zabudowany i dostarczony przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej. Pod zabudowę posłużyło podwozie Scania P410 z silnikiem o mocy 410 koni mechanicznych, napędem 4x4, sześcioosobową kabiną w układzie siedzeń 1+1+4 oraz skrzynią biegów Opticruise. Pojazd został wyprodukowany w 2015 roku.

Zabudowa została wykonana z kompozytów, posiada siedem skrytek sprzętowych - po trzy z każdej strony i jedną z tyłu. Dach wykonany w formie podestu roboczego, na którym zamontowano skrzynię sprzętową, drabiny oraz działko wodno - pianowe POHORJE GT3200.

Scania wyposażona została między innymi w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, dwuzakresową autopompę Ruberg A32/8-2,5/40, linie szybkiego natarcia, nasady (4x 75 tłoczna, 2x 110 ssawna, 2x 52 tankowanie środka pianotwórczego, 2x 75 bezpośrednie tankowanie zbiornika),  wyciągarkę elektryczną o uciągu 8t i masz oświetleniowy z najaśnicami LED.

Wraz z nowym GCBA jednostka pozyskała cztery aparaty ochrony układu oddechowego MSA AirGo z butlami kompozytowymi i wentylator Leader 236 NEO.

Sygnalizacja świetlno - dźwiękowa składa się z dwóch belek FSC MiniLegend, dziesięciu lamp kierunkowych FSV Microled Advanced, modulatora Whelen 295, dwóch głośników FSC AS 124, sygnału niskotonowego i pneumatycznego oraz fali świetlnej.

 Samochód kosztował około 900 tys zł, z czego 554 tys zł pochodziło z Urzędu Gminy, 200 tys zł z WFOŚiGW i 150 tys zł z Krajowego Sytemu Ratowniczo - Gaśniczego. Dodatkowo jednostka przeznaczyła około 30 tys zł na zakup wyposażenia.  

Foto. UM Łomianki 

Strażacki.pl

Pod koniec stycznia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach wzbogacili się o fabryczn


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również