Kamionki

OSP Kamionki z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

OSP Kamionki z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym

Dostawa i powitanie nowego samochodu w podziale bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej, to historyczny moment dla każdej jednostki. W środowy wieczór taką chwil przeżywali druhowie w podpoznańskich Kamionkach. Miejscowa jednostka OSP wzbogaciła się o nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu marki MAN.

Przetarg na dostawę pojazdu został ogłoszony we wrześniu, jedyną i zarazem najkorzystniejszą ofertę na dostawę pojazdu złożyła firma Bocar. Koszt nowego samochodu to blisko 1 mln. 200 tys. złotych, środki na jego zakup pochodziły m.in. z dofinansowania Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Gminy Kórnik. Nowy pojazdu z kabiną brygadową został zabudowany na uterenowionym (4x4) podwoziu MAN-a TGM. Samochód napędza silnik o mocy 340 KM, spełniający normę spalania euro 6. Zabudowa samochodu wykonana została z materiałów kompozytowych, podobnie jak zintegrowana z oświetleniem ostrzegawczym nakładka na kabinę. W pojeździe zamontowany został zbiornik wody o pojemności 5 tys. litrów wody oraz 500 litrów środka pianotwórczego. Podanie środków gaśniczych umożliwia dwuzakresowa autopompa o maksymalnej wydajności 3700 litrów na minutę. Nowe GCBA wyposażone zostało również w nowy sprzęt ratowniczy m.in. w postaci zastawu narządzi hydraulicznych, armatury wodno-pianowej, sprzętu burzącego, czy sprzętu do zabezpieczania miejsca zdarzania.

To jednak nie koniec dostaw nowych pojazdów gaśniczych na południu powiatu poznańskiego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym tygodniu nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy pojawi się w oddalonej zaledwie o kilka kilometrów poznańskiej Głuszynie. Tym razem będzie to jednak pojazd marki Scania, który zabudowany zostanie przez firmę Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych.

Strażacki.pl

Dostawa i powitanie nowego samochodu w podziale bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej, to historyczny mome

Galeria

Czytaj również