Krośnienko Wyżne

OSP Krościenko Wyżne: Ćwiczenia z nowym sprzętem ratownictwa technicznego

OSP Krościenko Wyżne: Ćwiczenia z nowym sprzętem ratownictwa technicznego

Przy remizie w Krościenku Wyżnym odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Strażacy zapoznali się z budową i obsługą sprzętu hydraulicznego, który niedawno zasilił jednostkę.

Bardzo szczegółowo zostały przedstawione techniki użycia sprzętu hydraulicznego, tak aby w szybki i bezpieczny sposób uwolnić osobę poszkodowaną. 

Ćwiczono różne warianty - od zbijania szyb i wycinania drzwi aż po usuwanie dachu pojazdu. Oba samochody zostały zapewnione przez Stację Demontażu Pojazdów AUTO-KRAM ze Szczepańcowej i Pomoc Drogową GEX-HOL.

Szkolenie prowadził dh Mateusz Liput - Prezes OSP Krościenko Wyżne, a na co dzień funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

- Ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych HOLMATRO, znajdujący się na wyposażeniu OSP w Krościenku Wyżnym to sprzęt z tzw. górnej półki - mówi dh Mateusz Liput, Prezes OSP Krościenko Wyżne i dodaje - Zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań, a dodatkowo jest bardzo lekki i poręczny. Dostawę sprzętu zapewniła firma Delta Service, której serdecznie dziękujemy za profesjonalną realizację zamówienia oraz za obsługę na najwyższym poziomie. Zakup ten nie byłby możliwy gdyby nie dotacje. Pierwsza z nich pochodzi z dofinansowania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druga (większa) z budżetu Gminy Krościenko Wyżne. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję p. Janowi Omachlowi - Wójtowi Gminy oraz Radzie Gminy Krościenko Wyżne za dofinansowanie ww. zakupu.

Źródło krosno112.pl

Strażacki.pl

Przy remizie w Krościenku Wyżnym odbyło się szkolenie z zakresu ratownictw

Galeria

Czytaj również