Poznań

Poznańska SGPR ma nowoczesny tachimetr

Poznańska SGPR ma nowoczesny tachimetr

W poniedziałek 21 maja br. odbyło się przekazanie nowoczesnego tachimetru dla Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Poznaniu, która działa w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4. Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Wojewodę Wielkopolskiego.

O tym jak ważnym, potrzebnym oraz poprawiającym bezpieczeństwo i komfort pracy ratowników jest tachimetr pokazała akcja po wybuchu i zawaleniu się kamienicy na Dębcu w marcu br. Wtedy to strażacy wykorzystywali urządzenie przywiezione z Łodzi. Po tamtejszej akcji, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wsłuchał się w potrzeby strażaków i zakupił urządzenie dla poznańskich strażaków. Jego koszt 140 tys. zł., tachimetr pozwala m. in. badać stabilność konstrukcji, czy obiektów. Urządzenie wysyła 6 wiązek lasera, które co 2 sek. próbkują wskazany element. W przypadku jego niestabilności urządzenie powiadamia o tym osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo ratowników (I stopień alarmu), a następnie w przypadku dalszego przemieszczania próbkowanego elementu, uruchamia alarm ostrzegający ratowników (II stopień alarmu). Jak podkreślił wojewoda Zbigniew Hoffmann, bezpieczeństwo to rzecz, w którą warto inwestować, aby mieszkańcy naszego województwa czuli się bezpiecznie.

Poznańska SGPR to jedna z 7 grup poszukiwawczo-ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, które tworzą grupę poszukiwawczo - ratowniczą USAR Poland. USAR Poland to grupa poszukiwawczo – ratownicza przeznaczona do działań międzynarodowych, posiadająca certyfikat INSARAG Międzynarodowej Grupy Doradczej ds. Poszukiwania i Ratownictwa ONZ.

Strażacki.pl

W poniedziałek 21 maja br. odbyło się przekazanie nowoczesnego tachimetru dla Specjalistycznej Grupy Po


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus