Poznań-Głuszyna

Strażacy z OSP Poznań Głuszyna powitali nowy pojazd za blisko milion złotych

Strażacy z OSP Poznań Głuszyna powitali nowy pojazd za blisko milion złotych

Środa (18.01.2018 r.) była na pewno historyczną w dziejach poznańskich jednostek OSP. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat druhowie z Poznania odebrali fabrycznie nowy pojazd. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Poznania oraz Komendy Głównej PSP w Warszawie (KSRG), strażacy z OSP Poznań Głuszyna mogą cieszyć się nowym samochodem typu GCBA.

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy opuścił fabrykę w środowe przedpołudnie i po pokonaniu blisko 500-kilometrowej trasy dojechał do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na poznańskiej Głuszynie, gdzie druhowie macierzystej jednostki wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z OSP Puszczykowo, OSP Kamionki, OSP Krzesiny, OSP GRS Poznań oraz okolicznymi mieszkańcami, uroczyście przywitali swoje nowe GCBA. Nie zabrakło głośnego i widowiskowego ,,wprowadzenia" pojazdu na podjazd jednostki, pierwszych ,,oględzin" samochodu oraz jego pierwszego parkowania w garażu. To drugi w historii jednostki fabrycznie nowy samochód, pierwszy trafił do jednostki kilkadziesiąt lat temu.

Nowe GCBA kosztowało blisko 1 mln. zł., pieniądze na jego zakup pochodziły z dotacji Urzędu Miasta Poznania oraz dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W najbliższych dniach strażaków z poznańskiej Głuszyny czeka zapoznanie z pojazdem, szkolenie z zakresu jego obsługi oraz oficjalne przekazanie samochodu przez władze. Dzięki uprzejmości druhów będziemy mieli okazje przyglądać się tym wydarzeniom. Na łamach naszego portalu nie zabraknie też szczegółowych zdjęć i opisu pojazdu.

Strażacki.pl

Środa (18.01.2018 r.) była na pewno historyczną w dziejach poznańskich jednostek OSP. Po raz pierwszy

Galeria

Czytaj również