Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Łódź

Uroczyste przekazanie sprzętu w KM PSP Łódź [FOTO]

Uroczyste przekazanie sprzętu w KM PSP Łódź [FOTO]

Na placu wewnętrznym jednostki zebrani oficjele oraz przedstawiciele służb wzięli udział w symbolicznym przekazaniu zakupionego sprzętu. Dokonał tego komendant miejski PSP w Łodzi – mł. Bryg. Grzegorz Wąsik. Po przemówieniu przedstawiającym nadrzędny cel oraz informacje techniczne dotyczące zakupu nastąpiło wręczenie kluczyków funkcjonariuszom straży przez prezydent m. Łodzi – Hannę Zdanowską. Na sam koniec – nabytki zostały poświęcone przez kapelana wojewódzkiego straży pożarnych – ks. Adama Stańdo. Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – nie brakował także serdecznych życzeń.

W ramach wyżej przedstawionego działania zakupiono trzy pojazdy, przyczepę do transportu sprzętu chemicznego, dron, kabinę do dekontaminacji, skokochrony (2 szt.), namiot pneumatyczny, radiotelefony TETRA, przenośne centrum pianowe oraz kombinezon suchy.

Zakupione samochody:

  • GCBA VOLVO FMX 4x4 dla JRG 8 w Łodzi. Koszt: 1 496 800 zł

Zakup nowego GCBA to duży krok dla technicznego rozwoju jednostki. Posiadająca w porównaniu z pozostałymi jednostkami ogromny obszar chroniony (ok. ¼ powierzchni miasta) zabezpieczała do tej pory jedynie dwoma średnimi pojazdami ratowniczo-gaśniczymi. Na dodatek wóz 308[E]22 Renault Midlum jest już dość wyeksploatowanym wozem i bliźniacze sztuki tego modelu zostały kilka lat temu przekazane do łódzkich OSP. JRG 8 przy sporej liczbie działań wspierała się pomocą ochotników z peryferyjnych okolic obszaru (m. in. OSP Łódź-Sikawa, OSP Łódź-Nowsolna czy OSP Łódź-Mileszki). Nowy ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy nie tylko pozwoli na dojazd w trudniejszy teren, ale będzie także doskonałym uzupełnieniem Sił i Środków jednostki.

  • GBA VOLVO FL280 4x2 dla JRG 2 w Łodzi. Koszt: 971 700 zł

Sytuacja z JRG 2 jest dosyć ciekawa. Jednostka znajdująca się w ścisłym centrum miasta, posiadająca jedną z największych ilości wyjazdów z licznymi zabudowaniami mieszkalnymi na terenie obszaru chronionego. W jednostce udało się w ciągu ostatnich lat znacznie odmłodzić park maszynowy. Posiada m. in. 2 kilkuletnie pojazdy GBA, drabinę Iveco Magirus zakupioną w zeszłym roku oraz SLPgaz Mercedes-Benz Sprinter z 2012r. Trudno powiedzieć – jaki ruch nastąpi w jednostce. Być może będzie ona posiadać trzy pojazdy GBA. Byłaby to spora korzyść, gdyż niejednokrotnie zdarzały się sytuacje dysponowania dwóch pojazdów ratowniczo-gaśniczych do dwóch różnych zdarzeń, a wsparcie dla strażaków z „dwójki” stanowiły zastępy z jednostek ościennych. Kiedy tylko będziemy znali decyzję Komendy Miejskiej – poinformujemy naszych czytelników o tym.

  • SLKw Toyota Auris HYBRID dla Wydziału Technicznego KM PSP Łódź. Koszt: 142  00 zł

Podczas przekazania podkreślany był walor techniczny samochodu. Jest to bowiem pierwszy pojazd Komendy Miejskiej z napędem hybrydowym. Działanie to będzie miało wpływ nie tylko na ochronę środowiska, ale także obniżenie kosztów eksploatacji.

Nowe nabytki oczekują obecnie wprowadzenia do podziału bojowego, by móc niebawem służyć pomocą mieszkańcom Łodzi. Gratulujemy pozyskanego sprzętu i życzymy pomyślnej eksploatacji w możliwie jak najrzadszej ilości wyjazdów!

Możliwość zakupu specjalistycznego sprzętu pożarniczego umożliwiły fundusze Urzędu Miasta Łodzi oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej.

Strażacki.pl

Na placu wewnętrznym jednostki zebrani oficjele oraz przedstawiciele służb wzięli udział w symboliczn

Czytaj również