Pniewy

Drzwi otwarte u „U Przyjaciół Strażaków” w Pniewach

Drzwi otwarte u „U Przyjaciół Strażaków” w Pniewach

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach zorganizowali po raz kolejny dla mieszkańców miasta i gminy Pniewy, tzw. drzwi otwarte pod nazwą „U Przyjaciół Strażaków”.

Niedziela 18 września 2022 to dzień, w którym druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach zaprosili mieszkańców miasta i gminy Pniewy do swojej siedziby, aby pokazać jak działają ale także po to, aby wspólnie spędzić czas i budować więzi w lokalnym społeczeństwie.

„U Przyjaciół Strażaków” pod takim hasłem odbywają się coroczne tzw. drzwi otwarte, na których poza prezentacją działalności OSP, przewidziano wiele atrakcji szczególnie dla najmłodszych. Można było zobaczyć, jak wyglądają samochody strażackie od wewnątrz, poznać ciężki sprzęt hydrauliczny, spróbować ugasić pożar ćwiczebny na symulatorze gazowym za pomocą gaśnicy lub polać wodą z węża strażackiego. Nie zbrakło też innego elementu dydaktycznego, czyli nauki pierwszej pomocy. Ze strażakami z Pniew wspólnie w spotkaniu wzieli także udział druhowie z OSP Lubosz oraz ZRM z Pniew.

Kolejny raz pogoda sprzyjała strażakom i przez cały czas trwania spotkania była piękna słoneczna pogoda. Wszyscy druhowie OSP w Pniewach dziękuję za liczne przybycie do jednostki i zapraszają już na kolejną edycję wydarzenia za rok w ramach obchodów 130 lecia OSP.

foto: W.Pruss

Strażacki.pl

D

Galeria