Kołaki Kościelne

Uroczyste przekazanie samochodu OSP w Kołakach Kościelnych

Uroczyste przekazanie samochodu OSP w Kołakach Kościelnych

18 grudnia w Kołakach Kościelnych w województwie podlaskim odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo - gaśniczego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kołakach Kościelnych z udziałem pocztów sztandarowych. Następnie pododdział przemaszerował do Zespołu Szkół w Kołakach Kościelnych, gdzie kontynuowano dalszą część uroczystości, podczas której dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, przekazania pojazdu oraz jego poświęcenia.

W uroczystościach udział wzięli min. Jarosław Zieliński – Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadbryg. Leszek Suski – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jarosław Wendt – Podlaski Komendant Wojewódzki PSP oraz przedstawiciele służb i samorządów z powiatu zambrowskiego.

Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Kołakach Kościelnych otrzymała torbę ratowniczą, którą wręczył kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wysokiem Mazowieckiem Piotr Paprocki.

Samochód jaki trafił do ochotników to średni samochód ratowniczo - gaśniczy Star 14.225 z 2001 roku zabudowany przez firmę AutoSHL. Wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2000 l, zbiornik środka pianotwórczego 200 l oraz autopompę Ziegler o wydajności 2800 l/min. Wcześniej znajdował się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie).

Foto. www.zambrow.org

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS