Nowogrodziec: Uroczystości poświęcenia obrazu Świętego Floriana

Nowogrodziec: Uroczystości poświęcenia obrazu Świętego Floriana

W dniu 4 maja 2013 roku, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodźcu (woj. dolnośląskie), podobnie jak wiele innych OSP z terenu naszego kraju, obchodziła uroczystości z okazji Dnia Strażaka, a zarazem swojego patrona – św. Floriana. Druhowie z Nowogrodźca postanowili uczcić swojego patrona w ciekawy sposób.

 


O godzinie 17:00 pod Domem Strażaka w Nowogrodźcu zaplanowano zbiórkę członków jednostki oraz zaproszonych druhów z OSP II Nowogrodziec-Osiedle. Swoją obecnością zaszczycił także Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - Pan Józef Kata.

  Następnie odbyło się poświęcenie stworzonego kilka dni wcześniej malowidła, które zdobi frontową ścianę strażnicy i przedstawia postać Świętego Floriana, z dwoma atrybutami: flagą Polski i dzbanem wody, który gasi ogień. Tuż po poświęceniu postaci patrona strażaków przez miejscowego proboszcza, wszyscy biorący udział w uroczystościach, na czele z pocztem sztandarowym jednostki, przemaszerowali do kościoła pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła, gdzie odbyła się msza święta w intencji nowogrodzkich druhów.

Kolejnym punktem obchodów było wręczenie wyróżnień i odznaczeń dla zasłużonych członków jednostki. Odbył się on na sali w Domu Strażaka. Odznaczenie wzorowego strażaka otrzymał Mateusz Krawczyk. Natomiast druhowie Eugeniusz Braszka, Zbigniew Wojtas, Henryk Depka, Adam Szal oraz druhna Krystyna Klimek otrzymali odznaczenia za wysługę lat.

 

{ rsmediagallery tags="20130506_dzien_strazaka_nowogrodziec"}
Zdjęcia: OSP Nowogrodziec

Strażacki.pl

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet