Warszawa

Waldemar Pawlak został szósty raz prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP!

Waldemar Pawlak został szósty raz prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP!

W sobotę 9 września odbył się XIV Krajowy Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Podczas zjazdu Waldemar Pawlak został wybrany na Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wybrano również 22-osobowe Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP.

W zjeździe wzięło udział 159 spośród 165 uprawnionych do głosowania delegatów Ochotniczych Straży Pożarnych z całego kraju.

Kilkanaście Ochotniczych Straży Pożarnych zostało uhonorowanych odznaczeniami związkowymi, za szczególny udział w likwidowaniu skutków tegorocznych nawałnic, pomoc w ratowaniu ludzi i mienia.

Gościem specjalnym zjazdu był Jurek Owsiak, który poinformował osobiście o przekazaniu przez WOŚP sprzętu ratowniczego i medycznego o wartości ponad 1,3 mln zł. dla blisko 200 jednostek OSP, które pomagały podczas usuwania skutków nawałnic. Gośćmi Zjazdu byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych Związków Straży Pożarnych z Czech, Słowacji, Austrii, Węgier i Chorwacji i z Panem Ante Sanaderem - Wiceprezydentem CTIF na czele.

Swój tort urodzinowy z okazji jubileuszu 135-lecia istnienia "pokroiła" redakcja czasopisma Strażak.

Listy do uczestników Zjazdu skierowali Prezydent RP, Pan Andrzej Duda oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak

Foto ZOSP RP

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl