Warszawa: Dzień Strażaka na placu Piłsudskiego

Warszawa: Dzień Strażaka na placu Piłsudskiego

W dniu 4 maja 2013 roku 453 absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej otrzymało I stopień oficerski Państwowej Straży Pożarnej. Uroczysta promocja z udziałem rodzin funkcjonariuszy pożarnictwa oraz władz państwowych odbyła się na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

 

- Za chwilę staniecie się oficerami Państwowej Straży Pożarnej. W tym momencie odmieni się wasze życie, gdyż weźmiecie na siebie dwa obowiązki. Pierwszy odnosi się do waszych podwładnych. Od teraz to wy będziecie decydować o ich życiu. Drugi obowiązek jest wobec całego korpusu. Ten korpus będzie taki, jakimi wy będziecie, wasza lojalność wobec kolegów, poczucie obowiązku i gorliwość w pełnieniu służby - powiedział do promowanych Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych.

 


W uroczystości na placu Piłsudskiego wzięli udział m.in. Eugeniusz Grzeszczak - wicemarszałek Sejmu RP, Waldemar Pawlak - poseł oraz prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP, Stanisław Rakoczy - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Tadeusz Nalewajka - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, szefowie Policji i Straży Granicznej, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej z gen. bryg. Wiesławem Leśniakiewiczem na czele, kapelani oraz rodziny strażaków.

 Po uroczystej promocji odbyła się defilada. Podczas mniej oficjalnej części uroczystości przybyli goście wraz z mieszkańcami Warszawy mogli zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy, wozy strażackie, a najmłodsi mieli okazję przejechać się strażackim meleksem.

Foto: Stolica998

 

{ rsmediagallery tags="20130505_dzien_strazaka_sgsp"}

Strażacki.pl