Warszawa: Parada i piknik z okazji Dnia Strażaka

Warszawa: Parada i piknik z okazji Dnia Strażaka

W dniu 5 maja 2013 roku w Warszawie punktualnie o godz. 12:00 z Ronda de Gaulle`a w ramach uroczystych obchodów Dnia Strażaka wyruszyła parada wozów strażackich, składająca się z 34 pojazdów z różnych okresów działalności Państwowej Straży Pożarnej. Parada bardzo spodobała się mieszkańcom Warszawy oraz turystom.

 

Trasa przejazdu prowadziła Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ulicą Królewską. Na placu Piłsudskiego w godzinach między 13 a 16 można było zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna w czasach współczesnych, jak i tym z poprzedniej epoki.

 

 

W trakcie całej imprezy odbyły się m.in. pokazy ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z JRG 10. Prawdziwe atrakcje czekały na najmłodszych w Ogrodzie Saskim gdzie można było, pod okiem strażaków, skoczyć na poduszkę powietrzną, wspiąć się na słup utworzony ze skrzynek coca-coli, podawać prąd wody z sikawek strażackich do celu, przejść przez komorę dymową, a nawet przejechać się specjalistycznymi pojazdami typu quad. Najmniejsi, którym nie straszne było zmoczyć swoje ubranie, mogli beztrosko pobiegać w basenie wypełnionym po brzegi lekką pianą gaśniczą.
{ rsmediagallery tags="20130506_warszawa_piknik_pokazy_dzien_strazaka"}

{ rsmediagallery tags="20130506_dzien_strazaka_wawa"}

 

Foto: Stolica998 & Tymoteusz Molski - Fire998
Video: Tymoteusz Molski - Fire998

Strażacki.pl

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet