Poznań

Wielkopolscy strażacy podsumowali działania w Szwecji i odebrali nagrody

Wielkopolscy strażacy podsumowali działania w Szwecji i odebrali nagrody

W poniedziałkowe (13.08.2018 r.) przedpołudnie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, odbyło się spotkanie kierownictwa wielkopolskich strażaków z funkcjonariuszami, którzy prowadzili (w ramach modułu GFFFV Poznań) działania w Szwecji. Strażacy otrzymali też nagrody od MSWiA.

W pierwszej części spotkania, wielkopolscy strażacy omówili i podsumowali swoje działania w Szwecji. Popołudniu, na terenie JRG-1 Poznań odbyło się natomiast uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich funkcjonariuszy PSP, którzy działali w Szwecji w ramach modułu GFFFV Poznań. Nagrody zostały przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ich uroczystego wręczenia dokonał Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak wraz z swoimi zastępcami - mł. bryg. Arkadiuszem Przybyłą i mł. bryg. Dariuszem Matczakiem, a także Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego - Pan Michał Dembiński. Podczas spotkania nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia, czy wspomnień z działań w Szwecji - działania strażaków z wielkopolski streścił m.in. dowódca modułu GFFFV Poznań - mł. bryg. Tomasz Grelak. Zaprezentowano też specjalny samochód dowodzenia i łączności, którzy służył sztabowi akcji oraz część dokumentacji, która była sporządzana na bieżąco w Szwecji.

Jak dodał Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak oraz dowódca modułu GFFFV Poznań mł. bryg. Tomasz Grelak, działania w Szwecji to pierwsza zagraniczna misja wielkopolskiego moduły gaszenia lasów z wykorzystaniem pojazdów. Wcześniejsze 8 lat przygotowań, wyrabiania doświadczeń i ćwiczeń modułu, zaowocowało wyrobieniem wysokich standardów, które sprawdziły się podczas działań w Szwecji, pozwoliły obronić wioskę Karbole oraz w pełni zapanować nad sytuacją w powierzonej strefie działań.

Strażacki.pl

W poniedziałkowe (13.08.2018 r.) przedpołudnie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, odbyło się sp


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria