Wilczków: Wizyta strażaków w szkole

Wilczków: Wizyta strażaków w szkole

W dniu dzisiejszym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie na zaproszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczkowie udali się do tamtejszej placówki, odwiedzić uczniów oraz ich nauczycieli. 

Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka, sprzyjające kształtowaniu pozytywnego wizerunku naszej formacji oraz ludzi w niej służących w oczach dzieci. Już na sali dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy. 

Następna część spotkania odbyła się na zewnątrz, gdzie uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Uczniom przedstawiono strażaka w pełni przygotowanego do pracy w strefie zadymienia, a więc wyposażonego przede wszystkim w wywołujący największe zainteresowanie aparat ODO i sygnalizator bezruchu, a także wóz bojowy wraz z jego wyposażeniem. Wiele pytań pojawiło się w związku z prezentacją torby PSP R1, sprzętu hydrauliki siłowej, a nawet odcinków pożarniczych. 
  
Zajęcia potrwały około dwóch godzin i zostały przeprowadzone w dwóch grupach (klasy 0-3 oraz klasy 4-6). Prowadziło je czterech strażaków - kierowca zastępu, dowódca oraz dwóch strażaków - ratowników. 
{ rsmediagallery tags="20130409_wizyta_w_szkole"}   
Materiał nadesłała Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeplinie

Strażacki.pl

Wilczków: Wizyta strażaków w szkole

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet