WISS z kolejną nagrodą

WISS z kolejną nagrodą


Firma Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska- Białej została laureatem konkursu Globalni Liderzy Przyszłości 2016 organizowanego przez ICAN Institute. Ministerstwo Rozwoju objęło trzecią edycję konkursu honorowym patronatem.

Inicjatywa ICAN Institute, wydawcy Harvard Business Review Polska ma na celu zlokalizowanie i zbadanie firm, które na międzynarodowej scenie już odnoszą sukcesy, a w przyszłości mogą odnieść jeszcze większe zostając globalnymi liderami, którzy nadają ton polskiej ekspansji za granicą i mogą być wzorem do naśladowania.

Kapituła konkursu Globalni Liderzy Przyszłości 2016, składająca się z ekspertów i pasjonatów globalizacji polskich firm, dokonała wyboru laureatów spośród 13 finalistów. Ci z kolei byli wytypowani spośród ponad 200 firm z większościowym polskim kapitałem z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wśród laureatów znalazła się firma WISS, otrzymała nagrodę za wysoką jakość produktu, elastyczność i dostosowalność do wymagań klienta dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu.

WISS jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego dla straży pożarnej, wojska i policji. Firma eksportuje do ponad 60 krajów świata.

Wiceprezes WISS Izabela Plewnia, która odebrała statuetkę w imieniu firmy stwierdziła, że polski przemysł musi się dostosowywać do dynamicznych zmian w gospodarce i wskazała na potrzebę większego wspierania przez państwo dużych polskich firm produkcyjnych. "Państwo głównie dotuje przedsiębiorstwa małe, średnie i mikro, a powinno bardziej promować w świecie duże firmy produkcyjne, pomagać im w rozwoju tak, aby były w stanie konkurować na globalnym rynku z największymi korporacjami, wtedy unikniemy pułapki średniego rozwoju" - powiedziała Izabela Plewnia.

W listopadzie firma WISS otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP.

Foto. materiały organizatora, Jelenia Góra 998 (1)

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS